Тема уроку: Основні види стрижки.

Мета уроку: повторити й узагальнити відомості про основні види стрижки, ввести поняття рівномірна , градирована, слоіста стрижка;

Вдосконалювати теоретичні знання методів та зрізів ; формувати визначення операцій стрижки; вміти чітко розрізняти горизонтальні, вертикальні та діагональні ліній в чотирьох фундаментальних формах стрижки. Розвивати творче ставлення до навчання та спілкування, стійку професійну зацікавленість.

Виховувати людину не тільки вододіючі сумою знань, але і уміючи застосовувати ці знання в практичної діяльності.

Обладнання: прапорці з емблемою кожної команди, комп’ютер ,

програма загального рахунку, учбові фільми , індивідуальні папки з роздатковим матеріалом, рабові картки, ромашки-завдання, конверти з видами стрижки.

Тип уроку: урок повторення й узагальнення знань , урок – ділова гра,

із застосуванням відомостей і інтегрірування з предметами матеріалознавства , санаторії та гігієні,

проф. етики, техніки безпеки ,філософії, спец. малювання.

Хід уроку

1. Повідомлення теми і мети гри.

2. Ознайомлення з правилами гри. “Місто майстрів”.

3. Представлення кожної з команд (підготовлене домашнє завдання – візитка, емблема , назва команди, девіз). Оцінювання виступів.

4. Тест розминка: “Навчаючи-вчуся”.(Учні опрацьовують тести, учасникам відводиться 5хв. Після чого роботи передаються сусіду і він перевіряє її . Вчитель називає код вірної відповіді, виставляються оцінки. Кожна невірна відповідь –1б.

Максимальна оцінка: 10балив.

5. Ознайомлення з необхідною інформацією:

Людина – найдосконаліше творіння на Землі. У Біблії сказано,

Що бог створив для неї світ, наділив її розумом , силою, талантами: “Тому хто має, ще додається, а хто нічого не має, то забереться і те, що він мав”.

Отже, кожна людина наділила якимись талантом, має якість задатки які треба розвивати .вдосконалювати. бо без праці таланту не буває, хто не працює над собою, ніколи нічого не доб’ється .

Недаремно кажуть, що кожна людина подібна діаманту. Як коштовному камінню потрібна обробка , інакше не світити йому яскравим промінням, так і людині необхідно вчитись.

- чому навчились учні 1го курсу ми зараз побачимо….

- узнаємо ступінь володіння учбовим матеріалом, розуміння того що вивчили.

Вы все будущие мастера парикмахерского дела , Сегодня мы проведем урок в виде интерактивной игры «Город веселых мастеров». На уроке будет просматриваться интеграция с такими предметами как спец. рисования по темам: «Методика проекции, линии в прическе». Материаловедение : «Средство и материалы по уходу за волосами». Санитария и гигиена: «Дезинфицирующие и кровоостанавливающие средства».

Проф . этика: «Психология личности».Техника безопасности,

Философия…

Веселые мастера , это прежде всего знатоки и энтузиасты своего дела .

Это сотрудничество трех команд , которые будут соревноваться между собой и оценивать друг друга .

Сейчас мы объединимся в 3 команды помощью жеребьевки , каждый из участников должен выбрать букву и сложить слова:

«цветок», «дельфин», «стрекоза». Это названия команд кто первый соберет слово – та команда будет№ 1, следующая№ 2, и последняя№3.

Команда садится за свой стол :

6. Интерактивная игра.

Задание:

«Собери картинку».

В конверте находиться разрезание иллюстрации разных видов стрижек, необходимо их сложить в картинку и наклеить на лист .

Это и будет основное задание . Инструкция по выполнению находится в ромашке.

«Ромашка» (общий проект).

Команды работают над выполнением разных заданий одной темы.

Которые они находят в лепестках цветка.

- на выполнение каждого задания дается 5минут;

- время команда распределяет по на свае усмотрение ;

- общее время на выполнение проекта 35мин;

- защита своего проекта;

- первым отвечает та команда , которая первая поднимет флажок;

- если по истечению времени команда не уложилась во время – штрафные балы 1минута (-1бал);

- каждый участник может получить 12балов;

- в сумме все участники команды могут набрать максимальную сумму 72бала.

- само оценивание по индивидуальным картам;

- командная оценка: командой противника

1ком.- 2ком.

2ком.- 3ком.

3ком.- 1ком.

6. Підбиття підсумків гри.

(комп’ютерна програма).

7. Нагородження переможців.

(виставлення оцінок по всім предметам які були задіяні на уроці).

8.Домашне завдання.

Користуючись узагальненими на уроці знаннями , підготовити технологічні картки на всі види стрижок і підібрати ілюстрації .
